PL EN DE
Szczecin
ul. Leśmiana
Tel. 91 46 44 047
www.zdrowy-usmiech.pl
N.Z.O.Z.
CENTRUM STOMATOLOGICZNE
PRAWOBRZEŻE

Stomatologia

Szanowny pacjencie pamiętaj że najlepszym rozwiązaniem dla Twojego Zdrowego Uśmiechu jest stałe dbanie o higienę jamy ustanej poprzez systematyczne mycie zębów (najlepiej 3 razy dziennie), nitkowanie oraz płukanie płynami antybakteryjnymi.

Stomatologia zachowawcza

Celem stomatologii zachowawczej są działania polegające na zachowaniu naturalnych właściwości zębów, uszkodzonych w wyniku działań czynników zewnętrznych. Głównym i w zasadzie najgroźniejszym z nich jest próchnica, która może się rozwijać przez bardzo długi okres czasu, dzięki bytującym w zębinie bakteriom, a nieleczona wywołuje silny ból i doprowadza do zapalenia oraz uszkodzenia miazgi . Innymi czynnikami, które mogą prowadzić do uszkodzenia zębów są uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia.

Stomatologiczne leczenie zachowawcze polega na usunięciu uszkodzonej części zęba i zastąpienia jej wysokiej klasy kompozytem, który dzięki nowoczesnym technologiom idealnie imituje naturalną tkane.

Stosowane w naszym gabinecie stomatologicznym metody leczenia zachowawczego pozwalają na doprowadzenie zębów do pełnej sprawności oraz przywrócenie im naturalnego kształtu jak i koloru. Stosujemy jedne z najlepszych materiałów wypełnieniach dostępnych na rynku.

Endodoncja - leczenie kanałowe zębów

W sytuacjach gdy pacjenci nie dokonują regularnych przeglądów i próchnica nie jest wykryta na czas dochodzi do zapalenia miazgi, które często jest sygnalizowane silnym bólem zęba. W takich sytuacjach często jest konieczne leczenie kanałowe zębów. Polega ono na całkowitym usunięciu zmienionej chorobowo miazgi, chemicznym i mechanicznym opracowanie ścian kanału oraz szczelne wypełnienie systemu kanałowego zęba. Aby uzyskać najlepszy możliwy efekt leczniczy używamy w trakcie leczenia endometru (urządzenie dające możliwość dokładnego pomiaru długości kanału), mikrosilnika endodontycznego, urządzeń ultradźwiękowych oraz mikroskopu endodontycznego.

Zastosowanie mikroskopu potrafi rozwiązać przypadki trudne do wyleczenia takie jak np.

Dobrze przeleczony kanałowo ząb może być dalej przez wiele lat wykorzystywany i nie daje żadnych objawów bólowych, jednak przez to że jest martwy może być bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz zmianę barwy.

Chirurgia stomatologiczna

Naszym pacjentom w oferujemy szereg zabiegów chirurgicznych, do których należą:

Periodontologia

Oferujemy szereg zabiegów periodontologicznych do których należą

Dla stałych pacjentów przeglądy są bezpłatne.

Projektowanie stron